İlk bakışta bir arazi tipi süper vagon gibi görünen şey aslında dalgalı arazilerde bile çimlerinizi biçmek için tasarlandı ve hatta sesli komutla da kullanılabilir.

Şirket etkileyici görünümlü makineyi “ikonik, tamamen özerk bir robotik çim biçme makinesi” olarak tanımlıyor.

Automower, engebeli arazi ve eğimleri yönetmek için tasarlandı ve yüzde 70'e varan dik eğimli yamaçlara tırmanabiliyor ve Amazon Alexa, Google Home ile entegre olarak akıllı ev entegrasyonu için açık bir API sağlar.

Robotik çim biçme makinelerinin mucidi Husqvarna, yeni makinesinin “zorlu çim ve bağlantılı bahçelere sahip ev sahipleri için oyun değiştiren bir robot biçme makinesi” olduğunu vurguluyor.

Husqvarna’nın ürün yönetimi direktörü Olle Markusson, “Husqvarna Automower 435X AWD, robotik çim biçme makineleri için 'imkansız bahçelerdeki mükemmel kesimi', Amazon Alexa ve Google Home entegrasyonu dahil olmak üzere birden fazla ürün etkileşimi ile birleştirerek yeni bir standart oluşturuyor” dedi.

2019 ilkbahardan itibaren, Husqvarna Automower 435X AWD ve Husqvarna Automower Connect ile diğer tüm Husqvarna robotik biçme makineleri, Amazon Alexa ve Google Home üzerinden sesli komutları kullanabilecek.

İleri düzey kullanıcılar, robotik biçme makinesi için kendi programlarını açık API üzerinden tasarlayabilecek.

Makineyi kaldırır veya çevrilirse otomatik olarak duran yerleşik güvenlik özelliğine ek olarak, Husqvarna Automower 435X AWD, güvenliği artırmak için birkaç yeni özelliğe kavuştu.

Uzak bir nesne algılama özelliği olan Ultrasonic radar ile Husqvarna Automower 435X AWD, yakındaki bir nesneyi algıladığı anda hızını düşürüyor.